Врослий ніготь: Ксенія Бондаренко про помилки майстра

ProPodo intensive

Ксенія Бондаренко розповідає про свою найяскравішу помилку під час роботи з вросшим нігтем. Це шостий матеріал з циклу статей, в яких команда #Propodo ділиться випадками з практики і відверто розмірковує про помилки.

Проблема врослого нігтя вирішувана, якщо поєднувати ортоз, обробку, зміну взуття і правильний підбір панчішно-шкарпеткових виробів. Ми розбираємо помилки майстрів, так що я розповім про свою найяскравішу помилку.

Клієнт, 30 років, веде активний спосіб життя, багато їздить на велосипеді. Прийшов до мене з проблемою врослого нігтя. З нею ми боролися протягом чотирьох років. Приходив він досить часто, вдома виконував мої рекомендації, навіть надсилав відеозвіти. Але як тільки йому ставало трохи легше, забував про догляд.

Як ми вирішили проблему? Тампонада і антисептичні заходи. Важливо було укутати ніготь, щоб він не різав м’які тканини. Для себе вирішила: потрібно вчити клієнтів ставити тампонаду і «доглядати» за раною вдома. Мені шкода витрачати час і цікавіше працювати з іншими випадками.

Зараз мій клієнт на постійній основі носить розділовий ортоз (найважливіше — не коригувальний, а саме розділовий). Раніше я навіть хотіла направити його до хірурга, але не на резекцію, а на пластику валиків, тим більше, у клієнта утворився рубець на місці запалення. Проблема в тому, що не так-то просто знайти грамотного хірурга.

А ще зараз цей чоловік ходить до мене стригти нігті — є у мене така послуга в кабінеті. Йому легше, і рубець потроху зменшується. Головний висновок, який я зробила для себе після цієї історії: скоби — це не про врослий ніготь, а про деформований.

Досить багато підлітків приходять до мене раз в 2-4 тижні просто, щоб постригти нігті. Часто запитують: на послугу стрижки нігтів є фіксована ціна в прайсі? Скажу чесно, у мене такої ціни немає.

Наприклад, для пенсіонерів у мене інші розцінки, ніж для інших категорій клієнтів. Тим більше некоректно обговорювати ціну в прайсі, з огляду на різну економічну ситуацію в різних містах, різні розцінки на оренду кабінетів.

Ще одна важлива підказка для майстра — обов’язково фотографуйте такі випадки. Не тільки для того, щоб обговорити їх з колегами. Головне — показуйте їх клієнтам: і новим, які сумніваються і бояться, і старим, хто починає забувати стан своїх ніг, з яким прийшли колись.