Олена Друк Драйлінг про карту клієнта та план догляду при педикюрі

ProPodo intensive

Мені часто доводиться консультувати майстрів, і я мимоволі помічаю недоліки в їх роботі. Моя мета — ні в якому разі не образити когось, а дати майстрам підказки, які зроблять роботу ефективніше.

Буває, майстер рекомендує клієнтові той чи інший засіб, при цьому його немає в кабінеті. Його немає перед очима, у вітрині або на полиці. Відповідно майстер не може показати препарат клієнту. Звідси висновок: рекомендуємо то, що у нас є, що ми готові показати клієнту прямо зараз.

На мій погляд, ефективною роботу майстра робить план. Конкретно — план подологічного (педікюрного) догляду. Чому потрібен план? Коли у вас в кріслі сидить клієнт, ви повинні чітко уявляти весь хід подій і обговорювати все з клієнтом на первинному огляді.

Наприклад, ми займаємося усуненням підвищеної пітливості. Відповідно будемо використовувати спрей від поту. Можливо через два-чотири тижні ми поміняємо або додамо препарат. Або ж відзначимо, що шкіра стає сухою.

План потрібен для того, щоб клієнт не був ошелешений тим, що ви пропонуєте йому щось докупити, адже в самій першій бесіді ви обговорили, що таке можливо. Ми повинні враховувати, наприклад, прийдешню зміну сезону. Продумувати, як зміниться ситуація, коли клієнт змінить взуття.

План обов’язково враховує зміну сезонів і допомагає заздалегідь підготуватися. Тоді ми вчасно замовляємо спрей від поту, охолоджуючий бальзам і так далі. Сезонність продажів взагалі широка тема.

Всі ці моменти допоможуть повноцінно допомогти клієнту, правильно продати і планувати свої доходи. Адже ми заробляємо не тільки руками, але і головою. Тримати все в голові неможливо, і тут нам на допомогу приходять карти клієнта і планування.

В карту клієнта неодмінно потрібно записувати препарати, придбані клієнтом. А то може вийти, як у нас, коли дзвонить одна майстер і запитує: «Пам’ятайте, я купувала такий зелений крем з жовтою смугою?» І нам доводиться судорожно згадувати, що це за крем.

В карту записуємо дату продажу препарату. Вона підкаже, коли приблизно препарат повинен закінчитися. Стандартний препарат типу гідробальзама на 75 мл закінчиться через 3-4 місяці використання в домашньому догляді. Відповідно записуємо в карту не тільки дату продажу препарату, а й все його характеристики, і наші призначення. Наприклад, «рекомендовано для догляду 2 рази в день, вранці і ввечері».

А знаєте, як часом трапляється в реальності? Клієнт на прийомі повідомляє майстру, що призначений препарат закінчився. А у відповідь чує: «А що ви у мене купували? А воно було з червоною або синьою кришкою? З пензликом або піпеткою? »

Звичайно, є досить специфічні призначення, але є і засоби, які можна рекомендувати практично кожному, незалежно від статі і віку.

Коли клієнт приходить повторно, вам вже знайомий його тип мислення. Завжди є ті, кому нецікаво слухати про інгредієнти, а важливо тільки знати, що після нанесення цього крему ноги залишають на ламінаті жирні плями.

Зараз деякі майстри оголошують, що консультують клієнтів онлайн, допомагаючи підібрати догляд. Вважаю підбір догляду онлайн невірним. За фото не визначиш вологість і сухість стопи, не відчуєш різницю температури в областях плесна і п’яти і так далі.

Це не означає, що я категорично проти консультацій онлайн. Вони мають право на життя, коли ви добре знаєте свого клієнта і маєте час і терпіння, щоб задати йому потрібну кількість питань і з’ясувати з них картину того, що відбувається.