Мої ноги вбивають мене: навіщо потрібний такий проект

«У вас найгірші ноги в Америці? Ваші ноги пошкоджені, деформовані, спотворені та огидні? Ви соромитеся своїх ніг? Ви нехтували своїми проблемами з ногами і тепер вони вийшли з-під контролю? Ми хочемо допомогти! Надішліть електронний лист на адресу myfeet @renegade83.com, і ми допоможемо вам».

Після таких закликів у січні 2020 року американська телевізійна компанія TLC представила нове реаліті-шоу «Мої ноги вбивають мене».

«Затхлий запах? Волохаті пальці? Криві нігті? Якщо ви зіткнулися тільки з цими проблемами, вважайте, вам пощастило. Тому що для декого ступні — це невичерпне джерело сорому і болю. На щастя, подіатри Бред Шеффер та Ебоні Вінсент готові прийти на допомогу цим нещасним».

Так американці рекламують телешоу My Feet Are Killing Me. Глядачів одразу попереджають, що за вечерею цю відверту програму краще не дивитися. А ось лікарям Шеффер і Вінсент навіть найстрашніші захворювання стоп байдуже. Вони проводять маніпуляції та операції, які радикально змінюють життя їхніх пацієнтів на краще, позбавляючи їх від сорому, болю та страждань.

У першій серії реаліті-шоу Шефферу довелося буквально відшліфовувати чоловікові ступні з жахливими нігтями на ногах.

Пацієнт Девід з Нью-Джерсі п’ять років тому поховав матір. І ця смерть стала для чоловіка страшним ударом. Він перестав доглядати себе, а згодом навіть майже перестав рухатися. Ноги завдавали йому постійного болю навіть коли він намагався взутися.

«Коли я зняв з Девіда шкарпетки, то з його ніг градом посипалися суцільні пластівці», — говорить Шеффер. Видно, яку жахливу незручність відчуває Девід, коли з нього знімають шкарпетки і всі бачать зарослі й скрючені нігті, що пожовкли за п’ять років.

«Я бачив погані випадки, але це найгірший випадок грибка на ногах, який мені тільки зустрічався. Нігті Девіда були такі довгі, що вони скручувалися один на одного, майже з’єднуючись разом. А його шкіра відшаровувалася, її можна було буквально відривати маленькими шматочками. Це було схоже на круасан», — пізніше прокоментував Бред Шеффер. Тому лікар спочатку відколов Девіду нігті, а потім підпилив їх. Пацієнту видали список рекомендацій, які слід виконувати вдома, щоб привести ноги в норму.

Ебоні Вінсент, напарниця Шеффера з ефіру, з виходом серіалу набула надзвичайної популярності в країні. Вже зараз доктор Ебоні використовує її, щоб пояснювати американцям, як доглядати свої ноги, і привертати увагу до різних станів і захворювань стоп і кісточок.

Які лише проблеми їм не доводиться вирішувати під час роботи! Небезпечний для життя шрам Стейсі на нозі, шостий палець на стопі Морган, письменниці еротичних романів.

Лікар Ебоні, ліцензований ортопед, яка працює з усіма типами захворювань стопи та гомілковостопного суглоба, спеціалізується на реконструкції стопи та гомілковостопного суглоба та порятунку кінцівок при діабеті.

Мільйони американців щорічно борються із захворюваннями стоп та кісточок. Зайві деякі з них звертаються за допомогою, адже з проблемами ніг приходять збентеження і сором. 50% жінок кажуть, що вони соромляться своїх ніг. Медики кажуть, що навіть сейсас у фейсбуці існують тисячі груп та сторінок із назвою на кшталт «Я ненавиджу ноги». Співробітники спа-центрів по всій країні розповідають, як їхні клієнти вибачаються під час процедур за свої мозолі, сухі п’яти, нігті, що вросли, і волосаті пальці.

Мета доктора Ебоні – донести до кожного американця, що надія та полегшення доступні. Ми маємо інноваційні способи боротьби з усіма. найпоширенішими проблемами стопи. Вам потрібно лише записатися на прийом до фахівця. І він допоможе вирішити будь-яку проблему, яка здається вам жахливою.

Доктор Ебоні нагадує, що наші ноги практично чудо техніки. Дві ноги містять понад 50 кісток, що становить приблизно чверть усіх кісток тіла. Там же знайшлося місце для понад 60 суглобів та 200 м’язів, сухожилля та зв’язок, які утримують їх разом і допомагають рухатися. Поганий стан ніг може вплинути на рівень активності. У свою чергу, те, як і що ви їсте та займаєтеся спортом, впливає на здоров’я ваших ніг. Вона працює зі своїми клієнтами, щоб знайти шляхи повернення до здорового життя.

Не менш яскрава особистість – інший герой реаліті-шоу доктор Бредлі Шеффер. Бредлі подолав багато труднощів, щоб досягти свого становища. Він походить зі звичайної сім’ї: батько – електрик, мати – офісна службовка. Ніхто у його рідні не має відношення до медицини. Але Шеффер зумів не тільки вивчитися професії, але й досягти успіху. Він вибрав ортопедія своєю спеціалізацією тому, що був спортсменом і чудово знав анатомію.

«Ми більше не обмежуємося стрижкою нігтів та видаленням мозолів. Це називається бути хіроподистом, і це у минулому», — наголошує Бред. Зараз він має сенсаційну репутацію, знімається у кількох програмах і є улюбленцем інстаграми. Як і його колеги, він відзначив зниження кількості бажаючих навчатися підіатрії в Америці. Тому він став головним амбасадором ортопедії — розповідає про її важливість у соцмережах та на телебаченні, розповсюджуючи знання про цю професію.

Реаліті-шоу виходило на російському ТБ під назвою «Рятуйте мої ноги».