ШАГ ВПЕРЕД: Оксана Маланчак

Оксана Маланчак:
як створювався центр подології Здорова стопа
Довідка Propodo
Проєкт: Центр подології Здорова стопа Оксани Маланчак
Місце: Львів, вулиця Щирецька, 36
Площа приміщення: 170 кв м
Вік проєкту: 6 років
В 2003 році я закінчила курси манікюру, наступного року – педикюру, а в 2006-му – перший курс по подології. Почала працювати, паралельно закінчуючи вищий навчальний заклад по спеціальності «фінанси». Перших клієнтів я обслуговувала вдома. Тоді мене це абсолютно не хвилювало, і тільки тепер я усвідомлюю катастрофу того, що відбувалося. Я – палкий противник роботи вдома, оскільки знаю усі нюанси. Потім було три кабінети, двічі я орендувала кабінет в салоні та один раз у косметологічній клініці.

В 2005 році у мене виникло абсолютно дівчаче бажання відкрити салон краси, але щось пішло не так. І слава Богу! Без управлінських знань, без досвіду роботи, без чіткого бачення картинки я провалила цей проект, так і не почавши. В 2012 році з народженням сина прийшло розуміння, що я не можу весь час приділяти роботі. Друге, що я зрозуміла: не хочу весь час бути фізично на роботі! Саме це був момент Х.

В моєму багажі вже була вища фінансова освіта, курси по управлінню салонним бізнесом і досить багато подологічних курсів. Переломним моментом стало навчання в Пьотра Білявського (Польща). Там візуализувалися мої нечіткі плани, я отримала відповіді на запитання «як?», «що?» «для чого?». І процес пішов.

Моє приміщення було невеличким, оскільки з усіх сторін чула: «Ви будете займатися ЛИШЕ ногами? Це нереально, у вас не буде достатньо клієнтів». Незважаючи на страх і невпевненість, я ризикнула.

Основними критеріями до приміщення були: перший поверх, окремий вхід, наявність води в кабінеті і плитка на підлозі. Так я стартанула 03.01.2014 року. у мене був забобон: який клієнт прийде першим – так робота і піде. Першою записалася клієнтка на педикюр, і я засмутилась. Але в останній момент вона не змогла прийти, а на її місце записалася людина з такою проблемою на стопі, що я взялася за голову. Так і пішло – ми стали Центром, який вирішує ПРОБЛЕМИ стопи.

Через рік переїхали в нове, більше приміщення, де було вже 3 кабінети і окрема стерилізаційна. До вимог додались наявність окремого господарського приміщення і парковки, а також хороше транспортне сполучення. Ще через півтора року ми знову почали шукати приміщення – стало тісно.
На сьогодні Центр подології «Здорова Стопа» це:
5 окремих подологічних кабінетів
1 кабінет для діагностики стопи
1 кабінет для реабілітації і роботи остеопата
стерилізаційна за склом, щоб усі клієнти могли бачити процес
кухня
кімната персоналу
2 санвузли ( для клієнтів і персоналу окремо)
кабінет директора
рецепція з зоною очікування
склад і виробниче приміщення
Оскільки третє приміщення ми будували з нуля, то до роботи залучили дизайнера-архітектора. Але його завданням була не красива картинка, а оптимальне використання площі. У нас немає квіточок, картин і тому подібних прикрас. Будівництво тривало 5 місяців.

На сьогодні колектив складають 6 спеціалістів подологів, 2 діагности з вищою медичною освітою, остеопат, фінансовий директор, 3 адміністратори, клінінг-менеджер, бухгалтер. Також дуже активно співпрацюємо з юристом. І ще шукаємо двох спеціалістів-подологів. Відбір персоналу проводжу особисто за своїми секретними внутрішньо-інтуїтивними критеріями. Усі працівники у мене навчалися.

Послуги центру: усі подологічні послуги, діагностика стопи, моделювання і виготовлення коригуючих, розвантажувальних, спортивних і постампутаційних устілок, комплекс остеопатичних послуг, функціональні тренування для корекції стопи та постави (переважно займаємося з дітьми, але бувають і відповідальні дорослі), спільно з хірургом проводимо в приватній клініці пластику бокових валиків. Також проводимо навчання, хоча цей напрям у нас найменш розвинутий. Крім того, ми офіційні представники чотирьох великих компаній Podologia.pl, A.Arkada, Podoland i Lukas та активно будуємо партнерську мережу в Україні, яка налічує 16 кабінетів діагностики стопи та постави.
За 6 років роботи ми змінили 3 приміщення, в кожному з яких пропрацювали близько 2 років. Чи змінила я б зараз щось? Так, ось мої зміни:
Не вчити персонал безкоштовно – цього не цінують.
Ніколи не купувати дешеве обладнання – воно завжди обходиться дорожче.
Для вирішення відповідних питань одразу залучати спеціаліста – це економить час і кошти.
Усе, що робите, повинне робитися офіційно. Можливо, не всі зрозуміють про що я, але повірте, краще не шукати обхідних шляхів!
Що я можу порадити тим, хто хоче від мене поради?
Рекомендую не вкладати багато в приміщення (часу, грошей, енергії), воно повинне відповідати певним нормам, але краще купити автоклав, ніж 150 квіточок, статуеточок, картин тощо.
Якщо у вас є сумніви, значить бракує або знань, або досвіду. Це стосується як послуг, так і бізнес-процесів. Тоді або вчитися, або консультуватися в тих, хто має досвід.
Автоматизуйте бізнес-процеси, використовуйте CRM системи! Це дозволить якісніше обслуговувати клієнтів, знизити ймовірність невиконаних завдань, а робочий час працівників буде використаний ефективно.
Впроваджуйте чітку систему управлінського обліку, проводьте бюджетування і фінансовий аналіз, простіше кажучи – рахуйте ваш бізнес!
Вчитися потрібно постійно і регулярно, незалежно від досвіду.
Якщо у вас орендоване приміщення, маєте можливість регулярно і поступово розширюватися.
Якість обладнання – це здоров'я і якість роботи працівників.
Наявність стандартів і правил є обов'язковою.
Краще найняти людину, яка не все знає, але у вас спільні погляди і цінності.
Жодних компромісів щодо стерилізації!
Будьте готові, що від вас можуть піти. Неважливо, скільки ви вклали у людину, це нормальний процес.
Не робіть і не говоріть того, чого не знаєте. Репутація –це найдорожче, що у вас є!
І на завершення: успіх – не площа приміщення. Приміщення – це результат вашого успіху.