ШАГ ВПЕРЕД: Наталья Гринчишин

Наталя Гринчишин:
як створювалися проєкти з подології
Довідка Propodo
Проєкти: Студія нігтьового сервісу та подології
та Центр подології Foot Praktik
Місце: Львів, вул. Івана Франка, 45
та вул. Скельна, 1
Площа приміщень: 200 кв м та 60 кв м
Вік проєктів: 5 з половиною років
та 2 з половиною роки
Я відпрацювала 8 років найманим працівником, а тоді відкрила свою першу студію. Йшов 2003 рік, хотіла розвиватись, нудно було виконувати монотонно одну і ту саму роботу. Розвиватись в колективі, де 120 людей, важко, бо розвиток має бути не тільки в знаннях і кваліфікації спеціаліста, ще існують певні вимоги до приміщення, умов праці, обладнання та іншого.

У 2003 році німецька школа Wilde Cosmetics запропонувала мені стати їхнім тренером. Здійснювати навчання в наявних умовах було неможливо і саме це спонукало мене відкрити першу студію. Тоді вимоги до приміщення були мінімальними: окремий просторий кабінет, де я змогла б поставити хороше обладнання. Тож моя перша студія мала площу лише 35 кв м.
Через 3 роки мені стало тісно, я відокремила студію і навчальний центр, але швидко втомилась їздити кожен день туди-сюди. Тому в 2007-му з'єднала все у більшому приміщені площею 85 кв м. Там провела чудові 7 років, поки знову не зрозуміла, що «королівство» мені замале. Тож у 2015-му переїхала в приміщення площею у 200 кв м з окремою студією, магазином та навчальним центром.

Якщо місцям розташування перших закладів я не надавала особливого значення, адже клієнти завжди їздили за мною у будь-який район, то останнє приміщення обирала виважено. Враховувала зручний доїзд з різних районів міста, прохідне місце, фасадний вхід. Тепер я точно знаю, що це важливо, якщо в тебе наймані працівники і їх потрібно швидко забезпечити роботою.

Вимоги до приміщення: наявність кухні, роздягальні, стерилізаційної, окремого манікюрного та педикюрного залів, окремих санвузлів для персоналу і клієнтів, багато світла, великі вікна. Все це нарешті я змогла облаштувати так, як про це мріяла.
Але в 2016 році я вирішила, що подологію потрібно винести за межі закладу. Так ми відкрили Центр подології Foot Praktik. Вимоги до подологічного центру дещо відрізняються: має бути кабінетна система – це головне. Також потрібна велика стерилізаційна, бажано за прозорим склом, щоб клієнти могли спостерігати за процесом обробки інструменту. Площа подологічного центру 60 кв м.

Проекти для всіх закладів завжди робила сама, бо ніхто не міг бачити моїми очима. Ремонтні роботи тривали по-різному: від одного до шести місяців. У подологічному центрі є ресепшн, зона очікування, два кабінети, стерилізаційна, кухня-відпочинкова для працівників, санвузол, душова, роздягальня.

В Студії нігтьового сервісу та подології працюють 5 спеціалістів-естетів та два менеджери. В подологічному центрі працюють позмінно 4 спеціалісти-подологи і два адміністратори. Всі спеціалісти-подологи виконують основні подологічні послуги, але є градація по проблематиці клієнта та кваліфікації і стажу подолога. Є спеціалісти, які кваліфікуються по обробці врослих нігтів, інші по обробці оніхомікозів, діабетичної стопи та інше.

В моїх закладах працюють лише мої учні, так я точно знаю, на що вони здатні. Вимога до персоналу одна - любити свою роботу і виконувати її на всі 100%. Якщо так не можеш – тоді йди навчатись.

Ось перелік того, що ми робимо: апаратний педикюр, медичний педикюр (обробка оніходистрофій та оніхомікозів, епідермомікозів, робота з псоріатичною стопою, гіперкератоз, видалення мозолів, протезування НП), корекція врослих нігтів, виготовлення індивідуальних ортозів, комп'ютерна діагностика стопи та проектування устілок. Ми виконуємо всі подологічні послуги, які не потребують хірургічного втручання та анестезії.
Які поради я б дала собі колишній?
Брати одразу більше приміщення, щоб мати можливість розвиватись в межах одного закладу та не змінювати часто адресу.
Ніколи не брати на роботу родичів!
Ось які висновки я зробила за цей час:
я б не справилась без підтримки сім'ї
пріоритетами мають бути здоров'я своє і клієнта
перше обладнання подолога – стерилізатор
щоб здобути успіх, потрібно пахати (працювати тут замало)
тільки при правильній роботі директора працівники будуть правильно виконувати роботу
директор – приклад та авторитет
кінця навчанню не буває
не купляй непотрібного обладнання
не ставай на граблі двічі
не купуй дешеве, купуй якісне
тільки любов до роботи дає сили справитись з неможливим
Якби на старті мені сказали, що буде аж так важко, я б все одно пішла напролом і досягла успіху!