Чемпионат на Бьюти Экспо-2017: комментарии судей

Чемпионат по аппаратному педикюру

Состоявшийся в рамках Бьюти Экспо-2017 Первый независимый Чемпионат Украины по классическому и аппаратному педикюру (он же – Global Nail Pod-2017) привлек пристальное внимание. Впервые мастера классического и аппаратного педикюра соревновались в рамках одного конкурса на одном поле, пусть и в разных номинациях.

Для чего нужны чемпионаты? Их целью организаторы и участники называют популяризацию профессии в стране, установление единых стандартов  в работе, определение лидеров профессии.

Также целью соревнования было заявлено создание открытого рейтинга мастеров и оценка квалификации каждого мастера в зависимости от стажа.

Кроме того, организаторы заявили о готовности сформировать сборную Украины для выступления на международных соревнованиях. Представлять страну на международных соревнованиях – престижно и ответственно. Поэтому мы с огромным вниманием ждем результатов и готовимся освещать этот процесс и поддерживать участников и тренеров информационно.

Уже на следующий день после проведения чемпионата мы пообщались с представителями судейского состава, поинтересовались их впечатлениями.

— Цей Чемпіонат принципово відрізнявся від минулорічного, — пояснила нам Оксана Маланчак, которая была судьей как прошлогоднего, так и нынешнего конкурса. – Все було іншим: і учасники, і методи оцінювання, система оцінювання в балах була також іншою.

Чемпионат по аппаратному педикюру

Кожен суддя не оцінював повністю моделей. В кожного були свої критерії. Було менше можливостей підсудити. Твій голос не вирішував чогось категорично.

Більше було номінацій. Більший акцент на роботу майстра, а не на весь антураж навколо. На це також зверталась увага, але штрафні бали знімались тільки за якісь грубі порушення.

Всі ми люди, и всі розуміють, як ми працюємо реально, вдома. То, що є правила, не означає, що без тих правил ми не зможемо працювати. Тому на такі дрібні речі увага не зверталася. Але знову ж таки: я не можу сказати, що це краще або гірше. Це просто по-іншому. Час покаже.

Зрозуміло, що тут організація хромає. Тут ще багато всього треба доробити. Звісно, у Космотрейду все буле «вишколено», вистроєно. Це вже був досвід, а організація там була просто шикарна. Можу сказати: і в тому, і в цьому чемпіонатах є свої плюси та свої мінуси. Сподіваюся, що за кілька років це все складеться в одну картинку і з’явиться один ідеальний чемпіонат. Це було б класно. Але одним треба ще повчитися там, а іншим – повчитися тут.

Мені важко говорити про переможців в категорії «профі», бо це люди, які в мене працюють вже багато років. Я знаю їхні роботи, знаю, скільки в них вкладено всього, які вони вишколені. Вони не хотіли їхати, бо вони дуже скромні. Але я сказала, що вони вже на тому рівні, коли пора приймати участь.

Вони дуже переживали. Але мені приємно, що вони перемогли. Звичайно, я розумію, що зараз можуть почати говорити: «О, люди Маланчак перемогли!» Але я не переживаю за ці розмови, бо я впевнена в їхній роботі. Якщо хтось хоче побачити – можна приїхати і побачити, що вони реально були кращими.

Коли ми з суддями обговорювали результати, всі були одностайні. В цьому чемпіонаті не було такого, що ми ставили бали і не знали, хто переможе. Ми потім по кожному учаснику обговорювали. І поки не було прийнято спільного рішення, що хтось був найкращим, то в принципі у нас бали не закривались.

В категорії «юніори» робота Яни Опрісок була найкращою по результатам, але вона була не ідеальною. Тут ще є чому вчитися. Однозначно, вона старалася. Серед учасників в номінації вона була кращою, хоча й з дуже маленьким, критичним відривом. Якщо б попалися майстри зі складнішими моделями, цієї перемоги не було би. Тому ще треба працювати и працювати. Вона великий молодець, що не опустила руки після минулого разу. Що вдосконалюється і продовжує вчитися, але тут не має вирости корона на голові, ні в якому разі.

Чемпионат по аппаратному педикюру

Своими впечатлениями от судейства с #ProPodo поделилась и Валентина Демьянченко.

— Было страшно и безумно ответственно. Когда-то я была по ту сторону, а теперь по другую. Могу сказать, что это опыт. Есть, куда расти и к чему стремиться.

Я по жизни человек правильный, вот и на поле ориентировалась на то, чтобы все было правильно. Многое я технично не понимаю, нет опыта судейства. Мне сказали: вот так и так делать, есть такая-то система. Я в ней терялась, потому что все это было галопом по европам. Нам выделялось пять минут, ты не успеваешь.. Но глаза не обманешь. Я фотографировала и оценивала глазами как практик. И это мне помогло, хотя на многие вещи я не могла влиять, говорю правду.

Понравилось, что мы дали мастерам возможность изменить жизнь. Что не понравилось: я перфекционист, поэтому мне не понравился хаос, который был. Он был связан не только с нами, судьями, но и с организаторами. Но в этом хаосе я приобрела жесткий опыт и поняла, что мне нужно учиться на судью. Я к этому буду стремиться.

Читайте также по теме Прогноз Эскильда Соренсена сбылся: Propodo поздравляет Яну Оприсок!